Akademi

En seçkin ve kaliteli dijital pazarlama eğitimleri ve etkinliklerini DP Enstitü Akademi'den takip edebilirsiniz.

Google Skillshop GörseliSkillshop, Google araç ve servislerini öğrenebilmeniz için Google tarafından oluşturulmuş ve ücretsiz eğitimleri başarıyla tamamladığınızda yine ücretsiz olarak sertifikalarınızı edinebileceğiniz bir Google eğitim platformudur. Bir gmail hesabınızın olması bu platformu kullanabilmeniz için yeterlidir. Platformda Google Ads, Google Analytics, Google Marketing Platform, Youtube, Google AdMob gibi eğitimlere ücretsiz olarak ulaşmanız mümkün. Üstelik eğitimleri Türkçe olarak alabilirsiniz. Google tarafından sürekli olarak güncellenen ve yeni eğitimler eklenen Skillshop platformuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Analytics Academy GörseliGoogle’ın analiz ve ölçüm aracı olan Analytics’i, Google’ın Analytics Academisi platformundan ücretsiz ve Türkçe olarak öğrenmeniz mümkün. Üstelik eğitimleri başarıyla tamamladığınızda Google Analytics Academisi tarafından sertifika edinme şansına sahip oluyorsunuz. Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics, İleri Düzey Google Analytics, Google Analytics 360’a Giriş ve Google Etiket Yöneticisi Temel Düzey eğitimleriyle hizmet veren Google Analytics Academisi, video ve metin anlatımları, demo hesap kullanımı ve testleriyle interaktif bir öğrenme deneyimi sunmaktadır. Google Analytics Akademisi’ne buraya tıklayarak ulaşabilir ve hemen giriş yapıp eğitimlere başlayabilirsiniz.

Arama Motorlarının Türkiye'deki Pazar Payı

Arama Motorlarının Türkiye'deki Pazar Payı Görseli

Facebook Blueprint GörseliFacebook Blueprint, Facebook ve Instagram reklamcılığı becerilerinizi geliştirmek için Facebook’un ücretsiz çevrimiçi eğitim ve kaynak platformudur. Blueprint’te Reklam Yöneticisini nasıl kullanabileceğiniz, Facebook ve Instagram için nasıl reklam verebileceğiniz, optimizasyonları ve raporlamaları en başarılı şekilde nasıl yapabileceğinize dair birçok kaynak ve çevrimiçi eğitim bulunmaktadır. Facebook Blueprint platformu Türkçe olarak da hizmet vermekte ve ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Üstelik eğitimleri başarıyla tamamlamanız halinde yine ücretsiz olarak sertifika edinmeniz mümkün. Facebook Blueprint’e buraya tıklayarak hemen ulaşabilirsiniz.

SEMRush Academy GörseliSEMrush Academy, ABD merkezli SEMrush şirketinin çevrimiçi eğitim ve sertifika platformu olarak ücretsiz hizmet vermektedir. Backlink yönetimi, SEO araçları, site içi ve teknik SEO, anahtar kelime araştırması gibi birçok çevrimiçi eğitim ve sınav SEMrush Academy’de ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sınavlar başarıyla tamamlandığında SEMrush Academy imzalı sertifikalarınızı kolayca bilgisayarınıza indirmeniz mümkün. Ancak çevrimiçi eğitim ve sınavlar sadece İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerinde sunuluyor. SEMrush Academy’nin çevrimiçi eğitimlerine ve sınavlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Ağlarının Türkiye'deki Pazar Payı

Sosyal Medya Ağlarının Türkiye'deki Pazar Payı Görseli

Coursera - İçerik Pazarlaması GörseliÜcretsiz çevrimiçi eğitimler sunan Coursera.org web sitesinde bulunan içerik pazarlaması stratejisi eğitimi, çevrimiçi ve ücretsiz olarak sunulan en iyi içerik pazarlaması eğitimlerinden biridir. Haftada 2-3 saat ile yaklaşık 5 haftada tamamlanması önerilen eğitim, İngilizce olarak sunulmaktadır. Bir içerik pazarlaması stratejisinin nasıl geliştirilmesi gerektiğini, nasıl düzenleneceğini ve en iyi nasıl uygulanacağını detaylı bir şekilde bu çevrimiçi eğitimde öğrenmeniz mümkün olacak. Coursera.org tarafından sunulan İçerik Pazarlaması Stratejisi eğitimine buradan ulaşabilirsiniz.

HubSpot Academy GörseliABD merkezli yazılım ve pazarlama şirketi olan HubSpot tarafından kurulan HubSpot Academy’de birçok farklı kategoride onlarca çevrimiçi eğitim sunulmaktadır. Bu eğitimler arasında sosyal medya pazarlamacılığı, içerik pazarlaması, e-posta pazarlamacılığı, inbound pazarlama gibi eğitimler bulunmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan bu çevrimiçi eğitimleri başarıyla tamamladığınızda HubSpot Academy’den sertifikanızı almanız mümkün. Çevrimiçi eğitimler ve sertifika sınavları sadece İngilizce dilinde sunulmaktadır. HubSpot Academy tarafından sunulan bu çevrimiçi eğitim ve sınavlara buradan hemen ulaşabilirsiniz.